Mrągowska grupa regatowa

MGR

Trenerzy

Trenerzy MOS BAZA i MGR

Michał Zera

Pierwsze żeglarskie doświadczenia zaczął zdobywać w roku 1986 zapisując się do szkółki żeglarskiej w Mrągowie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów i seniorów w klasie Laser Standard, reprezentant kraju na regatach rangi mistrzostw świata i Europy. Członek kadry narodowej. W 2001 roku wystartował w regatach Sydney – Hobart na łódce Bols, a w kolejnym roku został przyjęty do ekipy Team Polska 1 – Polski Jacht w Pucharze Ameryki pod kierownictwem Karola Jabłońskiego. Po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku rozpoczął pracę w klubie UKS Barnim Goleniów, w którym przez 17 lat szkolił zawodników w klasie Optimist, a od 2016 roku w klasie Laser. Wychowawca medalistów Mistrzostw Polski, makroregionu i województwa. W 2017 roku prowadząc reprezentację Polski w klasie Optimist na Mistrzostwach Europy w Burgas (Bułgaria) zdobył srebrny medal wywalczony przez Igora Kuczysa, zawodnika Arki Gdynia.

 

Stanisław Mickiewicz

Swoją edukację żeglarską rozpoczął w 1975 roku na łódce klasy Optimist. Kolejno żeglował na Cadet, 420, OK’ Dinghy oraz klasie Finn. W okresie zimowym na bojerach. Wielokrotnymedalista Mistrzostw Polski w klasach międzynarodowych i olimpijskich oraz reprezentant kraju na mistrzostwach Świata i Europy. W 1987 roku rozpoczął karierę trenerską. W kolejnych latach był trenerem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Junirów w klasie Optimist, kadry olimpijskiej w klasie 470, reprezentacji na Mistrzostwa Świata i Europy w kl. 470, reprezentacji na Mistrzostwa Świata ISAF, MEJ klasy 420, Kadry Żeglarzy Niepełnosprawnych Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Kadry Żeglarzy Polskiego Związku Sportowego Niesłyszących. Wyszkolił olimpijczyków, wielokrotnych reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Dorobkiem pracy szkoleniowej w latach 1987 – 2021r. w klasie Optimist, 420, 470, Bojery DN, ICE Opti oraz z żeglarzami niepełnosprawnymi i niesłyszącymi jest zdobycie 198 medali w regatach rangi mistrzowskiej w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Zdobył wiele wyróżnień wojewódzkich i państwowych, ale najcenniejszym sukcesem osobistym było przyznanie „Najlepszego Trenera Województwa Warmińsko –Mazurskiego” w 1999r. W roku 2013 otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Tomasz Szawkowski

Swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczął w 1986r. Żeglował na łodziach klasy Optimist, Cadet i 420 odnosząc liczne sukcesy. Do największych z nich można zaliczyć 3 medale z Mistrzostw Polski (dwa srebrne i jeden brązowy), reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy, wygrany Puchar Polski i wiele innych wygranych regat Pucharu Polski. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W trakcie studiów w okresie wakacyjnym pracował jako instruktor w żeglarskim Klubie Sportowym AZS Poznań. Od 2006 roku jest trenerem żeglarstwa zatrudnionym w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie. W tym czasie wyszkolił wielu zawodników Optimista i Ice-Optimista z medalami Mistrzów Polski Europy i Świata.

Mariusz Nalewajek

Pierwsze doświadczenie żeglarskie zdobywał jako zawodnik w klasach windsurfingowych. Od roku 1997 spełnia się jako trener żeglarstwa, a specjalizuje się z klasie deska z żaglem. Wychował wielu olimpijczyków i medalistów Mistrzostw Świata Europy. W swojej karierze zawodowej był trenerem reprezentacji Polski w żeglarstwie na Mistrzostwach Świata i Europy w latach 1997-2018, kadry olimpijskiej juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie RSX w latach 2007-2008, reprezentacji Polski na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Nangin, Chiny 2014 r., reprezentacji Polski w Żeglarstwie Niesłyszących od 2018 roku. Otrzymał wiele wyróżnień m.in. Nagroda Państwowa I-go stopnia za wyniki sportowe Ministra Sportu i Turystyki, Medal Komisji Edukacji Narodowej czy medal „za zasługi dla rozwoju żeglarstwa Warmii i Mazur” 2007 r.

Zbigniew Olszewski

Trener klasy Optimist, który specjalizuje się w najmłodszych adeptach żeglarstwa. Jego zadaniem jest sprawienie, aby dzieci pokochały żeglarstwo, zaszczepienie pasji oraz nauka podstawowych umiejętności. Każdy mistrz zaczyna u Pana Zbyszka. Człowiek orkiestra, trener o niezliczonych umiejętnościach. Zawodowo jest trenerem żeglarstwa, instruktorem żeglarstwa lodowego, deskowego, pływania oraz sportu osób niepełnosprawnych. Posiada również uprawnienia sędziego żeglarstwa, morskiego sternika motorowodnego i jachtowego oraz ratownika wodnego. Jakby tego było mało to jest również instruktorem łucznictwa i paintballa.

Paweł Romaniuk

Trener Paweł to prawdziwy pasjonat sportu i wychowania fizycznego, który zdobył nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie w dziedzinie sportu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie / Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Od 2007 roku aktywnie działa w placówkach oświatowych, wpływając na rozwój młodego pokolenia. Ponadto, przez ponad 20 lat pełni rolę instruktora na koloniach sportowych organizowanych na terenie Polski. To zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą przekłada się na jego zdolność do motywowania i inspiracji innych do aktywności fizycznej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnorodnych kursach, w tym z zakresu piłki nożnej, piłki siatkowej, narciarstwa zjazdowego oraz wychowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dzięki tym zdobywanym umiejętnościom, potrafi profesjonalnie ukierunkować ćwiczenia na zajęciach ogólnorozwojowych oraz wpłynąć na prawidłową postawę ciała i zdrowy tryb życia młodych uczestników. Jego bogate doświadczenie pozwala mu na pełnienie roli sędziego lekkiej atletyki, trenera piłki nożnej oraz członka służb porządkowych na imprezach masowych, co świadczy o jego zaangażowaniu w różne aspekty sportu. W pracy z ludźmi wykazuje umiejętność przewodzenia, współpracy oraz doskonałe planowanie czasu nawet pod presją. Jest osobą spostrzegawczą, zdyscyplinowaną, sumienną i punktualną, co wpływa na profesjonalizm jego działań. Ponadto, jego kreatywność w działaniu oraz umiejętność samodzielnego organizowania pracy sprawiają, że jest niezwykle skutecznym i efektywnym trenerem. Jego zainteresowania sportem, zwłaszcza piłką nożną i narciarstwem, wraz z pasją do literatury specjalistycznej z zakresu fizjologii i psychologii sportu, czynią go nie tylko trenerem, ale również mentorem dla młodych sportowców. Jeśli szukasz wyjątkowego trenera, który pomoże Ci osiągnąć swoje cele sportowe, rozwijać umiejętności oraz zdrowy tryb życia, nasz trener jest najlepszym wyborem. Dołącz do naszej drużyny i zobacz, jak aktywność fizyczna może zmienić Twoje życie!

Scroll to Top